BIUSTONOSZE

Czy noszenie biustonosza bez ramiączek jest zdrowe?


Biustonosz damski bez ramiączek wygląda niesamowicie i sprawia, że ​​czujesz się na szczycie świata w połączeniu z odpowiednim strojem. Wiele kobiet często pyta, czy noszenie biustonosza bez ramiączek jest dla nich zdrowe. Inne podobne pytania, które czasami pozostawiały nas zadziwiały, to „jak często należy nosić stanik bez ramiączek, aby kontrolować zdrowe piersi?”, „Czy biustonosze damskie bez ramiączek są zdrowsze niż zwykły?” itp.

Cóż, to temat na dłuższą rozmowę, czy biustonosz bez ramiączek wpływa na zdrowie piersi, czy nie. Odpowiedź jest różna, może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na zdrowie twojego biustu. Zanim przeskoczę do części, zrozumiemy budowę biustonosza bez ramiączek i jak to działa.

Co to jest biustonosz bez ramiączek i jak to działa?
Zgodnie z definicją biustonosz bez ramiączek nie ma ramiączek. Ale to nie to. Biustonosz bez ramiączek jest tak elegancko wykonany, że pozostaje na miejscu przez cały dzień. Czy wiesz, co jest najważniejsze w biustonoszu?

Czy kiedykolwiek nosiłaś zwykły biustonosz bez ramiączek? To również utrzymuje twoje piersi na miejscu, ale nie tak to dobrze jak klasyczny biustonosz. Czujesz się komfortowo lub pewnie? Chciałam tylko, żebyście zrozumieli, że zespół jest wystarczająco dobry, by utrzymać wszystko na miejscu. Dlatego projektanci bielizny skupili się na tym, aby pasek był mocniejszy, niezawodny i wygodny w biustonoszu bez ramiączek.

 • W staniku bez ramiączek pasek jest znacznie szerszy niż w zwykłym.
 • Aby zapobiec zwijaniu się w dół, projektanci umieścili plastikowe patyczki w tkaninie po obu stronach i ta funkcja nazywa się trybowaniem.
 • Aby biustonosz bez ramiączek nie zsuwał się w dół zastosowano silikonową wyściółkę na brzegach miseczek i plecach, która poprawia chwyt.
 • Większość biustonoszy bez ramiączek ma więcej haftek niż zwykły biustonosz.
 • Niezależnie od biustonoszy typu tuba/bandeau, biustonosze bez ramiączek są usztywniane, a solidne wypełnienie poprawia trzymanie i jednocześnie poprawia sylwetkę.
 • Biustonosze bez ramiączek są dostępne w wersjach z fiszbinami i bez fiszbin. Miseczki bez fiszbiny wzmacniają podtrzymanie i mocno podnoszą biust, poprawiając ogólny wygląd.


Skoro już wiesz, jak działa biustonosz bez ramiączek, przejdźmy do niepokojącej kwestii.

Czy biustonosz bez ramiączek wpływa na zdrowie piersi?
To zależy od tego, jak się czujesz po założeniu stanika bez ramiączek. Jeśli czujesz się komfortowo, nie wpłynie to w ogóle na zdrowie Twoich piersi.

Dla kogo jest idealny?

Biustonosz bez ramiączek jest idealny dla kobiet z małym biustem. Dlatego mogą czuć się w nim bardziej komfortowo niż w zwykłym staniku ze względu na brak wbijających się ramiączek. Jeśli chcesz nosić biustonosz bez ramiączek , aby zmniejszyć ból, wybierz biustonosz bez fiszbin.

Bez względu na rozmiar biustu każda kobieta może nosić biustonosz bez ramiączek. Ale kobiety z dużym biustem mogą potrzebować wsparcia w postaci fiszbin, aby zapobiec obwisaniu piersi. Tak, noszenie biustonosza bez ramiączek przez dłuższy czas może zmienić kształt piersi i sprawić, że będą one również obwisłe.

Nawet kobiety z małym biustem nie powinny nosić przez dłuższy czas stanika bez ramiączek, który ma fiszbinowe miseczki. Ponieważ nie potrzebują drucianych kubków, solidna wyściółka zrobi to samo.

Jak jest pomocny dla kobiet z dużym biustem i kobiet o wrażliwej skórze?

Wiele kobiet z wrażliwą skórą lub dużym biustem odczuwa swędzenie, niepokój i ból szyi z powodu ramiączek zwykłego biustonosza. Noszenie takich staników przez dłuższy czas prowadzi do powstawania śladów zmęczenia. Wygodny biustonosz bez ramiączek może zbawić te kobiety i pomóc złagodzić ból związany z ramiączkami.

Punkt do zapamiętania: Ale prawdą jest również, że noszenie biustonosza bez ramiączek przez dłuższy czas może zmienić kształt piersi z powodu braku odpowiedniego podparcia, które zapewnia ramiączka. Ale jeśli ograniczysz częstotliwość, możesz nie mieć do czynienia z takimi problemami.

Jak często należy nosić biustonosz bez ramiączek?
Nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, jak często należy nosić stanik bez ramiączek. Jeśli Twój strój tego wymaga, powinieneś go nosić. Powinnaś ograniczyć jego używanie, jeśli Twój stanik bez ramiączek jest na fiszbinach, ponieważ może to powodować dyskomfort podczas noszenia przez dłuższe godziny. Być może przerwa jednego lub dwóch dni pomoże Twojej skórze uzyskać ulgę. Wszystkich tych rzeczy można uniknąć, jeśli mądrze wybierzesz biustonosz bez ramiączek.

Wskazówki dotyczące wyboru idealnego biustonosza bez ramiączek, aby uniknąć cierpienia

 • Pamiętaj o zasadzie mierzenia się za każdym razem, gdy kupujesz nowy biustonosz.
 • Złotą zasadą kupowania biustonosza bez ramiączek jest schodzenie o jeden rozmiar w dół w pasie i o jeden w górę w miseczkach. Opaska to wszystko w biustonoszu bez ramiączek, więc aby dodać dodatkowe wsparcie, musisz go trochę zacisnąć. Logika stojąca za większym rozmiarem miseczki polega na powstrzymaniu rozlewania się piersi od góry.
 • Jeśli Twój strój na to pozwala, wybierz długi biustonosz bez ramiączek, aby zwiększyć przyczepność.
 • Aby powstrzymać go przed wyruszeniem na południe, wybierz biustonosz z silikonową podszewką lub koralikami na brzegach.
 • Nie zapomnij o fiszbinach bocznych, które działają jak filar i zapobiega zwijaniu się biustonosza bez ramiączek.
 • Zawsze kupuj wysokiej jakości biustonosz bez ramiączek. Mieszanie się z jakością może mieć wpływ na twoje wrażenia.
 • Eksperci twierdzą, że ponieważ obie piersi nie są tego samego rozmiaru, dopasuj biustonosz do większej piersi i wypełnij miseczkę wkładką, aby wyglądały symetrycznie.
 • Wszystkie te wskazówki pomogą Ci wybrać idealny biustonosz bez ramiączek, który nie będzie powodować dyskomfortu.

Dopóki nie odczuwasz dyskomfortu, biustonosz bez ramiączek nie wpłynie negatywnie na Twoje piersi. Możesz więc połączyć go ze wszystkimi sukienkami bez ramiączek lub topami z dekoltem w szpic, aby odciążyć ramiona i szyję.