Biustonosz z obniżonym zapięciem

Kiedy mówimy o różnych kształtach biustonoszy, to co na ogół przychodzi na myśl, to fason miseczki – dekolt, demi, trójkąt i tak dalej. Ale jest jeszcze jedna bardzo ważna część biustonosza, która wpływa na jego dopasowanie: plecy.

Kształt opaski i ramiączek z tyłu może mieć wpływ na trzymanie, wygodę i praktyczność biustonosza.

W biustonoszu z obniżonym zapięciem pasek biegnie prosto w poprzek, a ramiączka stykają się z nim pod kątem prostym, tworząc kontur w kształcie kwadratu. To bardzo powszechny kształt biustonosza.

Wadą tego biustonosza jest to, że może być dość widoczny pod ubraniem. Biustonosze z obniżonym zapięciem mają tendencję do większego wcinania się, zwłaszcza jeśli pasek jest wąski. Jednak, ponieważ jest to łatwa i niedroga metoda budowy, Biustonosz z obniżonym zapięciem jest często tańszy niż inne modele.

V Z POWROTEM
Ten kształt pleców biustonosza nie wymaga wyjaśnień – ramiączka są ustawione pod kątem mniej więcej w linii prostej od ramion do zapięcia na środku. Razem tworzą kształt „V”.

Biustonosze w kształcie litery V to rozwiązanie dla osób z wąskimi lub pochylonymi ramionami, u których ramiączka regularnie zsuwają się z ramion. Ponieważ te paski są wciągane w kierunku środka ciała, są bezpieczniej utrzymywane na miejscu. Pomaga to również sprawić, że biustonosz będzie bardziej podtrzymujący.

Wiele, choć nie wszystkie staniki V mają również głęboki pasek, co czyni je wyjątkowo wygładzonymi. Te szczególne biustonosze z tyłu w kształcie litery V są również doskonałym wyborem do wyeliminowania wybrzuszenia pleców .

Biustonosz typu racerback nie różni się niczym od biustonosza w kształcie litery V, z wyjątkiem tego, że ramiączka zbiegają się wyżej, między łopatkami. Wynikowy kształt jest zatem bardziej „Y” niż „V”. Czasami paski rozdzielają się ponownie po połączeniu, tworząc w ten sposób kształt „X”.

Biustonosze Racer Back są niesamowicie podtrzymujące i często można je znaleźć w stanikach sportowych – stąd nazwa. Oferują dużo unoszenia i wsparcia, a na pewno nie ześlizgną się z twoich ramion.

Ponieważ paski są połączone, biustonosze typu racer back zwykle mają zapięcie z przodu, a nie z tyłu, dzięki czemu łatwiej je założyć. Oznacza to, że są idealnym wyborem dla osób z ograniczoną mobilnością ramion.

Biustonosze T całkowicie eliminują problem zsuwania się ramiączek. Są również typowo zapinane z przodu. Jednak w przeciwieństwie do pleców typu racer, są one często projektowane bardziej jako modowe niż z myślą o wsparciu, używając tylko wąskiej elastycznej lub ładnej koronki, aby uzyskać delikatny wygląd, który chcesz pokazać.

Biustonosz z niskim tyłem jest dokładnie tym, na co wygląda, z paskiem, który znajduje się niżej niż zwykle na ciele. Ponieważ zbyt niskie pasmo zmniejsza wsparcie, często jest bardzo szerokie, aby to zrekompensować.

Możesz kupić paski konwertera, aby zamienić normalny, zapinany na plecach biustonosz w biustonosz z niskim stanem, ale znowu zmniejsza to poziom podparcia. Biustonosz z niskim tyłem nie jest przeznaczony do noszenia na co dzień. Jest przeznaczony szczególnie do noszenia z ubraniami z niskim stanem, kiedy wolisz mieć trochę wsparcia niż w ogóle nie nosić stanika.
Niezależnie od tego, czy kupujesz nowe biustonosze na co dzień, czy bieliznę na specjalne okazje, zawsze dobrze jest zasięgnąć drugiej opinii. Wiemy, jak trudno jest znaleźć biustonosze, które dobrze pasują, zwłaszcza gdy robisz to samodzielnie. Jeśli kiedykolwiek czułaś się niepewna co do rozmiaru swojego stanika lub po prostu nie wiesz, gdzie się udać, aby znaleźć dobre biustonosze, czas, aby skontaktować się z Laurene.