Szorty męskie

Jak powstały krótkie spodenki?
Zazwyczaj Szorty męskie były używane bardziej z konieczności niż z mody i były używane tylko wtedy, gdy spędzałeś czas na plaży lub uprawiałeś sport.

Jednak w miarę upływu lat, moda zmieniła się wraz z postrzeganiem społecznym, szorty stały się teraz ważną częścią męskiej mody do użytku poza słońcem, piaskiem i sportem. Modne spodnie otulające kolana po raz pierwszy pojawiły się u myślących w modzie Europejczyków i były używane głównie w cieplejszych klimatach. Nie minęło dużo czasu, zanim pomysł dotarł do wojska i przeprojektowali szorty, aby stworzyć szorty cargo, które pozwolą żołnierzom zachować chłód przy jednoczesnym zachowaniu możliwości upchania wielu przedmiotów w kieszeniach. Jak wiele rzeczy, które zostały zaadoptowane przez wojsko, szybko stały się niezwykle modne i wiele osób nosiło szorty w miejscach publicznych.

Szorty na każdą okazję

Dzisiaj widzimy szorty wszędzie, od plaży po biznes. Nadają się nie tylko do cieplejszych klimatów i letnich miesięcy w Polsce, ale są również używane zarówno w strojach codziennych, jak i formalnych.

Spodenki dresowe

Trend w odzieży sportowej jest w pełnym rozkwicie, a spodnie/szorty dresowe są popularnym elementem odzieży ulicznej (również używanej do wypoczynku i wylegiwania się). Spodenki dresowe to szczególnie swobodna para szortów, ale może zapewnić wyjątkowy miejski wygląd.

Aby stworzyć ten styl, możesz połączyć spodenki dresowe ze zwykłym lub oversize’owym t-shirtem – nadruk z logo lub graficzny t-shirt jest tutaj idealnym partnerem. Wykończ stylizację za pomocą butów do biegania w stylu vintage i aby nadać swojemu strojowi wyrazistego charakteru, załóż górną połowę luźnej koszuli.

Szorty Chino

Szorty Chino to przeciwny koniec spektrum. Są wszechstronne i mogą być używane zarówno do noszenia formalnego, jak i codziennego. Krótkie chinosy to podstawowy element garderoby większości mężczyzn ze względu na swoją wszechstronność i możliwość dopasowania do niemal każdego stroju.

Aby uzyskać klasyczny i stylowy wygląd, połącz parę spodenek chino slim fit , z białą koszulą oxford i parą butów do łodzi.

Jeansowe szorty

Jeansowe szorty to kolejny przykład codziennego lub miejskiego ubrania, zwłaszcza jeśli są w kolorze jasnoniebieskim. Te spodenki są ogólnie bardziej zrelaksowane i zwisają na wysokości kolan. Jeśli zdecydujesz się na krój dopasowany/smukły i ciemniejsze kolory, takie jak czerń, możesz znaleźć bardziej stylowe krótkie jeansy .

Spodenki cargo

Jak wiecie, ładunek krótki po raz pierwszy rozpoczął życie w wojsku i został zaprojektowany dla żołnierzy w cieplejszym klimacie, którzy wciąż musieli być mocno zapakowani. Wkrótce stały się popularne i od tego czasu pozostają ważnym elementem każdego lata.

Połącz cargo w kolorze piasku z czarną koszulką i wszystkimi czarnymi tenisówkami, aby nadać swojemu strojowi efektowny kontrast.

Spodenki do pływania

Głównie do użytku na basenie lub na plaży, ale wiemy, że te letnie dni na plaży często prowadzą do spacerów po lokalnym mieście. Dlatego ważne jest, aby Twoje szorty kąpielowe nadal wyglądały świetnie w miejscach publicznych, a nie tylko wtedy, gdy jesteś półnagi.

Spodenki kąpielowe przeszły wiele zmian. Aby zapewnić wszechstronność, utrzymuj szorty w jednym kolorze, który można dopasować do wielu innych elementów (myśl o granatowym, czarnym lub grafitowo-szarym).

Szorty to doskonały dodatek do Twojej garderoby, zwłaszcza w miesiącach letnich (i cieplejszych klimatach).

Pamiętaj, że szorty mogą być szczególnie luźne, dlatego ważne jest, aby nosić odpowiednie szorty na tę okazję i odpowiednio dobierać ubrania.