Categories Diabolique

GORSETY DAMSKIE

Historycznie rzecz biorąc, skolioza i moda nie szły ze sobą w parze. Prawdę mówiąc, nieczęsto zdarza się, że choroba i moda się krzyżują. Oczywiście urządzenia medyczne są przede wszystkim nastawione na użyteczność. Zostały zaprojektowane tak, aby leczyć to, co Ci dolega. Podczas gdy forma podąża za funkcją w projektowaniu, wydaje się, że w medycynie ten drugi krok jest niepotrzebny.

Więc kiedy zdiagnozowano u Ciebie skoliozę, prawdopodobnie nie spodziewasz się znaleźć opcji na aparaty korekcyjne, które podniosą Twoją garderobę. Czy odpowiedni gorset może przełamać ten trend funkcjonalnym i pięknym środkiem stabilizacji?

Krótki podział skoliozy
Skolioza charakteryzuje się skrzywieniem kręgosłupa, szczególnie w orientacji bocznej. Przypadki wahają się od łagodnych do ciężkich i mogą się z czasem pogorszyć, z potencjalnym skręceniem kręgosłupa i skrzywieniem.

Zazwyczaj odkryte w okresie dojrzewania, przyczyny skoliozy są często nieznane. Niektóre przypadki nigdy nie wychodzą poza łagodną krzywiznę, nie powodując bólu i mając niewielki lub żaden wpływ na czyjeś życie. Ciężkie przypadki mogą powodować znaczny ból, oszpecenie, niepełnosprawność, a nawet problemy obwodowe, takie jak trudności w oddychaniu.

W przypadku zauważenia oznak pogorszenia krzywizny pacjenci mogą być zmuszeni do noszenia ortezy lub, w skrajnych przypadkach, poddania się operacji. Profilowana plastikowa klamra zazwyczaj zatrzymuje postęp skoliozy i może zostać przerwana, gdy nastolatki osiągną dorosłość i przestaną rosnąć.

Ogólne zalety gorsetu
Gorsety damskie
ze stalowymi fiszbinami mogą być używane z różnych powodów. Ogólnie rzecz biorąc, najczęstszym zastosowaniem sztywnego, sprężystego gorsetu ze stalowymi fiszbinami jest trening talii. Te solidne części garderoby zaprojektowano tak, aby można je było ściągać, aby zawęzić talię, uwydatnić kobiece kształty i wyprofilować tułów.

Gorsety mogą być używane do niewielkich podciągnięć zaledwie 3-4 cm, pomagając kobietom wyglądać bajecznie i elegancko w każdym stroju. Lub mogą być ciasno zawiązane, aby wyszczuplić talię nawet o kilka cm, a przy odpowiednim treningu talii mogą zapewnić półtrwałe rezultaty.

Gorsety mogą jednak wiązać się z szeregiem dodatkowych korzyści. Wiele kobiet zgłasza zwiększone poczucie pewności siebie podczas noszenia gorsetu. Niektórzy twierdzą, że to przytulenie, które pomaga zmniejszyć niepokój. Właściwy model może również przyczynić się do poprawy postawy i tutaj może nakładać się na skoliozę.

Gorset na zamówienie dla poprawy postawy
Należy pamiętać, że gorset nie jest wyrobem medycznym i przed samodzielnym wypróbowaniem potencjalnych opcji leczenia należy zawsze porozmawiać z zaufanym lekarzem. Chociaż lekarze niekoniecznie muszą przepisywać gorset, mogą pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób ta odzież podtrzymująca ma się do i kontrastuje z typowym gorsetem.

Jeśli spróbowałeś obu, może się okazać, że gorset jest nieco wygodniejszy i bardziej wyrozumiały. Nie można zaprzeczyć, że nie jest tak sztywny jak formowany plastik. Czy może to wpłynąć na potencjalne korzyści? Oczywiście i dlatego zawsze najlepiej wypróbować różne opcje i znaleźć to, co działa dla Ciebie.

Kształt gorsetu a gorset
Orteza skoliozy jest zwykle zaprojektowana specjalnie dla użytkownika i może rozciągać się od pod biustem i łopatkami w dół na biodra. Odpowiednikiem w gorsetach byłby gorset overbust.

Szelki mają czasami podobny wygląd do stożkowego gorsetu, który zwęża się prosto od pod biustem do talii, a następnie wygina się na biodrach, chociaż są projektowane i dopasowane do indywidualnego pacjenta.

Kluczem jest personalizacja
Jeśli chodzi o przymierzanie gorsetu, produkt poza szafą może nie działać. Prawdopodobnie będziesz potrzebować niestandardowego gorsetu, a w zależności od krzywizny kręgosłupa możesz potrzebować modelu asymetrycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u producenta gorsetów w celu wykonania dokładnych pomiarów, aby uzyskać spersonalizowane dopasowanie.

Czy gorset jest odpowiedni dla Ciebie?
Istnieje kilka powodów, dla których możesz wypróbować gorset zamiast ortezy. Po pierwsze, ta odzież podtrzymująca jest dopasowana, ale wygodna i może pozwolić na pewien zakres ruchu, który nie jest możliwy w plastikowej szynie.

Gorsety mogą zapewnić większą dyskrecję pod ubraniem, jeśli starasz się być ukradkiem, dają pewność siebie w intymnych sytuacjach, a nawet stanowią piękny dodatek do Twojej garderoby, noszony na koszulce, bluzce lub sukience. Są również znacznie tańsze niż aparaty ortodontyczne.