Categories Diabolique

BIELIZNA NOCNA

Czy kobiety powinny nosić bieliznę do snu?


Czy powinnaś spać nago czy nosić bielizna nocna do łóżka? Każdy ma swoje osobiste preferencje. Jednak nawet jeśli nosisz piżamę, powinnaś rozważyć pójście do łóżka „nago” (bez bielizny).

Korzyści zdrowotne wynikające ze spania bez bielizny
Nadmiar wilgoci może prowadzić do nasilenia infekcji drożdżakami, podrażnień i zmian pH z powodu przerostu bakterii. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest odczekanie, aż wszystko przewietrzy się i pozostanie suche.

Spanie z kołdrą, obcisłą piżamą lub ubraniami i bielizną może prowadzić do jeszcze większego nawilżenia. Noszenie bielizny utrzymuje wilgoć. Pozwala to na wzrost bakterii i drożdży, co może powodować infekcje i inne problemy.

Jeśli jesteś podatna na infekcje drożdżakowe, infekcje pochwy lub podrażnienia pochwy, pójście przed snem nago może być świetnym i zdrowym wyborem. Pozwolenie na gromadzenie się wilgoci może pogorszyć te warunki, więc może pomóc obszarom intymnym trochę czasu bez majtek. Większość kobiet woli nosić bieliznę w ciągu dnia, więc noc to dobry czas, aby wszystko wywietrzyć.

Inne powody, aby porzucić bieliznę w nocy
Jeśli jesteś bardzo aktywna lub spocona w ciągu dnia, rozważ pominięcie bielizny w nocy z tych samych powodów, co powyżej. Również noszenie bielizny koronkowej lub nie bawełnianej lub używanie wkładek bieliźnianych w ciągu dnia nie pozwala na duży przepływ powietrza. Może to powodować gromadzenie się wilgoci w ciągu dnia. Zmiana na bawełnianą bieliznę w nocy może pomóc, ale lepszym wyborem jest spanie bez bielizny i noszenie luźnej lub bez piżamy.

Czujesz się komfortowo spać bez bielizny
Dla niektórych kobiet pójście nago przed snem może sprawiać wrażenie, że jesteśmy odsłonięte i pozbawione ochrony. Jednak po kilku nocach przyzwyczaisz się do tej nowej wolności i prawdopodobnie poczujesz się bardziej komfortowo. Jeśli czujesz, że spanie bez bielizny nie jest okay, spróbuj wziąć prysznic przed pójściem spać i użyj zewnętrznego środka do mycia okolic intymnych o zrównoważonym pH.

Jeśli nie bierzesz prysznica w nocy, to w porządku. Możesz użyć ściereczek do codziennego oczyszczania, aby szybko oczyścić okolice intymne przed snem. Te chusteczki o zrównoważonym pH pomagają usunąć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Można je również łatwo dodać do swojej nocnej rutyny, aby szybko odświeżyć się o bezpiecznym zapachu.

Jedna uwaga: staraj się unikać mydeł i chusteczek, których pH nie jest zrównoważone do naturalnego zakresu pH okolic intymnych, ponieważ może to prowadzić do rozwoju bakterii, nieprzyjemnego zapachu i innych dolegliwości.